Suçluluk Duygusu Bedavadır.


Birisinin birisi ölür “ben suçluyum çünkü onu arasaydım şöyle böyle olurdu” derim ve ben kendimi suçlarım.

 

 


– Tacize uğrarım kendimi suçlarım
– Dayak yerim bu kadar zayıf olduğum için kendimi suçlarım
– Dayak atarım yine kendimi suçlarım
– Hata yapınca zaten bol bol kendimizi yer bitiririz.


Buraya kadar sorun yok. Fakat;Bilmemiz gereken şu olabilir:- Suçluluk duygusu barındıran her hangi bir olaydan sonra bir sorun edindiysek, bilinçaltımız tedaviyi kabul etmeyecek dolayısıyla vücudumuz da etmeyecek. Peki neden?Çünkü, suç ceza gerektirir ve eğer kişi kendi suçluluğuna karar vermişse cezasına da karar vermiştir. Ona yardım ulaşamaz. Ne klasik tıp ne alternatif tıp, hiçbiri. Yani boşa enerji harcanıyor demek.
– EFT yapıldığında geçmeyen veya eser miktarda geçen sorunlar, bir yerlerde bir suçluluk duygusunu gösterir.
– Suçlu olundukça cezalı olunacak.
– Bir bakış açısına göre bu ağrı, sızı, depresyon, stres vs. ne derseniz, zaten kişinin kendini cezalandırma şekli ve buna kim karışabilir?“3 tane ağrı kesici içtim bana mısın demedi”“Kemoterapilere cevap vermedi”“O olaydan sonra kilo almaya başladım, o kadar uğraştım, kilo veremedim”“Bel fıtığım var”Vs.
– Kişi bir döngüye girdiyse,“Hep anahtarlarımı kaybediyorum”“ Aynı hatayı üst üste yapıyorum”“Adres bulamam”“Hep terkediliyorum”“Hata yaptıkça kendimi suçluyorum, kendimi suçladıkça hata yapıyorum”hem döngüye girmiş olacak, hem de döngüde kalacak ve bir müdehale olmadıkça hep böyle gidecek.

Haberiniz olsun…